Конгрес експортерів продовольства «Ukrainian Food 2016»

Жодна країна світу не може обійтися без зовнішньої торгівлі, тому питання експорту ніколи не втрачає своєї актуальності. У цьогорічній масштабній події для представників великого, середнього та малого бізнесу «Конгрес експортерів продовольства «Ukrainian Food 2016» , яка відбулась 1-2 грудня 2016 року у м. Київ , у готелі President Hotel взяла участь і компанія DHL Global Forwarding UA. Захід, який другий рік поспіль об’єднує українських виробників харчових продуктів для обговорення стратегій розвитку нових ринків, просування українського продовольства на іноземних ринках, аналізу реформ контролюючих органів зібрав понад 350 представників українських продовольчих, логістичних, консалтингових компаній, а також  більше 50 представників іноземного бізнесу.

Організаторами конгресу виступили Рада з питань експорту продовольста (Ukrainian Food Export Board (UFEB)) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).  Також, до конгресу долучилися представники українських контролюючих органів, зокрема заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, які розповіли про роботу держорганів у сфері відкриття нових ринків для українського продовольства.

Не обійшлось і без участі провідних експертів з міжнародних організацій: радника з харчового законодавства Групи Світового банку Катерина Онул, національних консультантів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Віталія Башинського, Андрія Панкратова, Володимира Гонтаря, національного менеджера програми Консультації для малого бізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Катерини Рігг, президента Іспано-Української торгової палати для розвитку Михайла Петруняка, віце-президента ICC Ukraine Ігоря Греся.

У рамках даної події розглядались такі питання, як експорт алкогольних напоїв, адаптація кондитерських виробів до споживчих настроїв населення ЄС. Серед основних питань було виділено особливості логістики, види упаковки для довготермінового зберігання продукції для експорту в країни Африки та Близького Сходу, які мають враховувати українські експортери, а також динаміка відправлень зразків продовольчої продукції з України, як адаптувати українську продукцю під потреби ринку ЄС та стратегії завоювання кінцевого споживача. Завдяки поєднанні теорії та практики в одному заході, учасники не лише змогли дізнатися загальну інформацію про цікаві для них напрями, а й дізнатися усі тонкощі виходу на ринок конкретної країни під час спілкування зі знавцями ринків у регіональних зонах Азії, Близького Сходу та Північної Африки, Північної Америки та ЄС».

Наступний Конгрес експортерів продовольства Ukrainian Food 2017 запланований на грудень 2017 року. Захід збереже свою практичну спрямованість і залучить до співпраці представників нових країн, а також банківський сектор та ще більше компаній-імпортерів і трейдерів.